Dermakozmetolojik İşlemler

Botoks Uygulaması

Kozmetik olarak botulinum toksin uygulaması mimik kaslarını sık kullanarak oluşmuş ya da henüz tam oturmamış dinamik kırışıklık ve çizgilerin açılmasında etkilidir. Ayrıca bölgesel aşırı terlemelerde koltukaltı, el ve ayak bölgesinde de terlemeyi engellemek amacı ile botulinum toxin sulandırılarak gerekli bölgeye uygulanır.

Dolgu Uygulaması

Dolgu uygulamaları hyaluronik asit içeren hazır injektörler ile vücutta ihtiyacı olan bölgeye (yüz, dudak, el sırtı, boyun vs.) çökmüş görüntüyü azaltmak, alan hacmini arttırmak, derin kırışıklıkları doldurmak, daha estetik bir görünüme kavuşturmak amacı ile yapılmaktadır. Kullanılan dolgunun içeriğine göre kalıcılık süresi değişmektedir.

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Sağlıklı bir cilt yapısı elde etmek, cilde genç ve canlı bir görünüm kazandırmak amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Yüz, boyun, el gibi bölgelere; genellikle A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, aminoasitler ve hyaluronik asit gibi nem ve dolgunluk kazandıran maddelerden oluşan karışımlar cilt altına uzman hekim tarafından enjekte edilir.

Altın İğne RF (Radyo Frekans)

Ayarlanabilir mikro iğnelerle epidermiste fraksiyonel mikro delikler oluşturularak sadece iğne ucundan verilen radyofrekans ile tam lokalize dermal koagülasyon oluşturulur. Cilt gençleştirme ve yenilemede, geniş porların tedavisinde, cilt sebum dengelemede ve skar tedavilerinde en etkili yöntemlerden biridir.

Kimyasal Peeling

Derinin kimyasal soyucu bir takım ajanlarla teması ile soyularak yenilenme, parlama ve gözeneklerde sıkılaşma sağlanmasıdır. Kullanılan ürünün konsantrasyonu işlemin derinliğini ve etkilediği alanları değiştirebilir. Hekim tarafından seçilen ajan uygun cilde uygulanmalıdır. Donuk, mat, lekeli, sivilceli ve pürüzlü ciltlerde uygulanması başarılı sonuçlar doğurur.

Roller / Mikro İğneleme

Silindir şeklinde üzerinde mikro iğneler bulunan bir alet yardımıyla yüz üzerinde mikro delikler açılır ve kontrollü bir yara yapılır. Yara iyileşmesinin pozitif etkilerinden yararlanarak ciltte yeniden yapılanma sağlanır. Mezoterapi solüsyonları, vitamin uygulamaları, maske uygulamaları ve PRP yöntemi ile kombine edilerek etkisi artırılır.

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesinde saçların yeniden çıkması, olan köklerin kalınlaşması ve güçlenmesine fayda sağlayan bir işlemdir. Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerden zengin plazma kısmı veya gerekli vitamin ve büyüme faktörleri içeren hazır saç solüsyonları gerekli görülen alanlara enjeksiyon tekniği ile uygulanır.

Dermatokozmetolojik Kök Hücre Uygulaması

Kök hücre uygulamasında kişinin güneş hasarı minimum olan kulak arkasındaki deri dokusu steril olarak küçük bir örnek alınarak laboratuvar şartlarında kök hücre fibroblast kültüründe üretilir ve elde edilen fibroblast kök hücreler gereken bölgelere enjeksiyon tekniği ile verilir. Böylece yeni hücre oluşumu artar, canlı, sıkı ve genç görünüm elde edilir.

PRP (Trombositten Zengin Plazma)

Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerden zengin plazma kısmı, gerekli görülen alanlara iğne ile enjeksiyon tekniği ya da roller, mikroiğneleme, altın iğne radyofrekans, fraksiyonel lazer gibi diğer dermaterapi yöntemlerine kombine olarak uygulanır. Ciltte canlılık, ışıltı, sıkılaşma ve genç görünüm sağlanır. Akne izlerinde, ameliyat izlerinde ve keloid izlerinde kullanılır.

El Rejuvenasyonu

Lazer teknikleri ve dolgu uygulamalarıyla yaşla birlikte elde görülen hacim kaybı, kırışıklık ve lekelenmeler gibi problemler giderilir.