Lazer Uygulamaları

Lazerle Cilt Yenileme

Lazerle cilt yenileme uygulamalarında lazer enerjisi hem üst deride yenilenme hem de alt deride kollajen yapısını tekrar yapılandırarak deride sıkılaşma, toparlama, canlılık ve genç görünüm sağlar. Farklı dalga boylarındaki lazerler ile uygulanabilir. Hekim tarafından uygulanan lazer uygulaması ile sağlıklı ve genç cilt yapısı elde edilir.

Lazerle Leke, Çil ve Cilt Tonu Farklılıkları Tedavisi

Q anahtarlı lazer sistemleri ile leke açma, ciltteki düzensiz lekelenmeler ve ton farklılıklarını giderme, işlemleri yapılmaktadır. Tekrarlayan seanslar gerekebilmektedir.

Lazerle Akne, Büyüme ve Doğum Çatlakları Tedavisi

Q anahtarlı lazer sistemleri ile aktif akne ve skar tedavisi işlemleri yapılmaktadır. Tekrarlayan seanslar gerekebilmektedir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar lazeri olarak kullanılan “1064nm Nd YAG ve 532nm KTP lazer” sistemleri damar içerisindeki hemoglobin üzerine enerjisini vererek damarın büzüşmesini ve yok olmasını sağlar. Kırmızı yüze sebep olan Rozasea hastalığı, yüzde ve bacakta kılcal damarlanma, örümcek ben, çilek ben ve bazı doğumsal damar lezyonları (şarap lekesi olarak bilinen Port Wine Lekesi gibi) bu yöntemle tedavi edilebilir.

Lazerle Dövme Silme

Q anahtarlı lazer sistemleri ile dövme silme işlemleri yapılmaktadır. Tekrarlayan seanslar gerekebilmektedir.

Lazerle Tüy Sarartma

Lazer epilasyona uygun olmayan ince tüylerde sarartma işlemi Q anahtarlı lazer ile yapılmaktadır. Aralıklı olarak tekrarı gerekmektedir.

Lazerle İyi Huylu Tümörlerin Alınması

Er YAG lazer 2940nm dalga boyunda ablatif ve fraksiyonel başlıklarla çeşitli dermatolojik lazer girişimlerinde kullanılan bir sistemdir. Seboreik keratoz, yumuşak papillom, siringom, ksantalezma gibi deri eklerinin iyi huylu tümörleri ve lezyonlar bu teknikle tedavi edilebilir.

Lazerle Karbon Peeling

Cilt yüzeyine karbon kremi sürüldükten sonra Q anahtarlı lazer ile tüm yüz taranır. Derinin üst tabakasında oluşmuş kusurları azaltan, toparlayan ve deriyi canlandıran bir lazer uygulamasıdır. Karbon peeling ile ciltte yenilenme, renk ton farklılıklarının azaltılması, akne izlerinin giderilmesi, gözeneklerde sıkılaştırma ve cilt parlaklığı sağlanır.

Alexandrite Lazer ile Epilasyon

İleri teknoloji bir lazer epilasyon cihazı olan Alexandrite ile istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi işlemidir. Uygulamaya dermatolog görüş ve kontrolü ile başlanır. Seans aralıkları genellikle 5-6 haftadır. Kişinin tüy yapısı, rengi, kalınlığı ve yoğunluğu ile uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber 5-8 seans sonunda başarılı sonuçlar alınabilmektedir. İşlem sonrası güneş koruyucu kullanarak günlük aktivitelere hemen geri dönülebilir.

İğneli Epilasyon

Cilde ince bir iğne batırılarak yapılan epilasyon uygulamasıdır. İşlem sırasında iğne tam tüy köküne batırılmalıdır. Daha sonra az seviyede elektrik enerjisi verilerek, tüy kökü parçalanır ve tüy yerinden çıkar.