Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü
Uz. Dyt. Banu Topalakçı Salman

1976 Ankara doğumlu olan Uz. Dyt. Banu Topalakçı Salman, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplu Beslenme Sistemleri Anabilim Dalı’nda tezini tamamlayarak bilim uzmanlığını aldı.

 

2001 yılından beri Güven Hastanesi bünyesinde çeşitli görevleri yürüten Banu Topalakçı Salman, G4 Güven Mutfak projesinin de kurucularındandır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli sempozyum, seminer ve toplantılarda konuşmacı ve eğitmen olarak yer alan Topalakçı’nın ilgi alanları arasında; yetişkin beslenmesi ve obezite, çocuk beslenmesi ve çocukluk çağı şişmanlığı, iştahsız çocuk, gebelikte ve emziklilikte beslenme, bebek beslenmesi ve ek besinlere geçiş, hastalıklarda beslenme ve sporcu beslenmesi bulunmaktadır.

Dyt. Gülçin Gazioğlu

1978 İzmir doğumlu Dyt. Gülçin Gazioğlu, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu.

 

Sağlık sektöründe 18 yıllık deneyimi bulunan Gazioğlu, 2011 yılından beri Güven Hastanesi bünyesinde çeşitli görevlerde mesleğini icra etmiştir. Sağlıklı beslenme konusunda teorik ve pratiği birleştiren G4 Güven Mutfak projesiyle diyet programlarının sadece listelerde kalmamasını, ev ve işyerlerinin mutfağına da girmesini amaçlayan bu projenin kurucularındandır.

 

Diyetisyen Gülçin Gazioğlu’nun ilgi alanları arasında; sağlıklı beslenme, obezite, yeme davranış bozuklukları, hastalıklarda diyet tedavisi, klinik nütrisyon, diyabet ve obezitede davranış bozukluğunun giderilmesi, toplu beslenme sistemleri ve kurumsal beslenme danışmanlığı bulunuyor.

Dyt. Melis Bengisu Demirci

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2016 yılında mezun olan Dyt. Melis Bengisu Demirci, Biruni Üniversitesi’ndeki yüksek lisansına halen devam ediyor.

 

Demirci özellikle; obez bireylerde davranış bozukluğunun giderilmesi, yeme davranış bozuklukları ve tedavisi, sporcu beslenmesi, gebelik ve emziklilik döneminde beslenme konularında çalışmalar yürütüyor.

Güven Hastanesi
Dr. Dyt. A. Evrim Güngör

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Dr. Dyt. A. Evrim Güngör, halk sağlığı üzerine yüksek lisansını 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden doktor unvanı aldı.

 

Medikal sağlık danışmalığı konusunda 27 senelik deneyimi bulunan Güngör, 2013 yılından beri “Güven Hastanesi Tıbbi Diyet Hizmetleri Müdürü” görevini yürütüyor.

 

Dr. Dyt. A. Evrim Güngör’ün ilgi alanları arasında; çocuk ve erişkin endokrin hastalarında beslenme, gebelikte beslenme, gebelik diyabetinde beslenme, erişkinlerde zayıflama ve doğru davranış geliştirme, klinik beslenme, yaşlılarda beslenme tedavisi, onkoloji hastalarında beslenme bulunuyor.

Dyt. Ladin Savaş Bayar

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2008 yılında mezun olan Dyt. Ladin Savaş Bayar, Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Beslenme Bilimleri alanındaki yüksek lisansına halen devam ediyor.

 

Dyt. Ladin Savaş Bayar’ın ilgi alanları arasında; erişkin zayıflama ve doğru davranış geliştirme, obez bireylerde davranış bozukluğunun giderilmesi, yeme davranış bozuklukları ve tedavisi, klinik beslenme, kalp damar hastalıklarında beslenme tedavisi bulunuyor.

Dyt. Nilüfer Tokgöz

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2014 yılında mezun olan Dyt. Nilüfer Tokgöz, Güven Hastanesi’nde Obezite ve Metabolik Cerrahi Diyetisyeni olarak çalışıyor.

 

Tokgöz’ün ilgi alanları arasında; obezite ve metabolik cerrahi öncesi ve sonrasında beslenme, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, erişkin zayıflama, klinik diyetisyeni konuları bulunuyor.

Dyt. Sümeyye Kavacık

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2015 yılında mezun olan Dyt. Sümeyye Kavacık’ın ilgi alanları arasında; erişkin zayıflama, onkoloji hastalarında beslenme ve emzirme döneminde beslenme konuları bulunuyor.

Dyt. Zeynep Özcan

İstanbul Bilim Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2013 yılında mezun olan Dyt. Zeynep Özcan özellikle; erişkin zayıflama ve enteral-parenteral beslenme alanlarında çalışmalar yürütüyor.