Şehirde yaşayan çoğu kişi hayatının üçte birinden fazlasını iş yerinde geçiriyor. Dolayısıyla iş yerleri, sağlığı geliştirme için en doğru ortamlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sağlıklı, mutlu ve enerjik personel; verimli, kazançlı ve gelecek vaat eden şirketler anlamına geliyor.

 

Üst düzey yöneticilerin ve liderlerin çok sık seyahat etmeleri, uzun toplantılara katılma sıklıklarının fazla oluşu, iş yemekleri, gidilen ülke kültürüne göre geleneksel içecek ve yiyecekleri tüketmek zorunda kalmaları gibi durumlar kişinin günlük beslenme planını oldukça fazla etkiliyor. Bu yoğunluk ve stres içindeki üst düzey yönetici; şirket, dünya ekonomisi ve bazen ülke geleceği için çok hızlı ve hayati kararlar almak zorunda kalabiliyor.

 

Yöneticinin proaktif olması, hızlı ve doğru karar alabilmesi, kriz yönetmesi, problem çözmesi gibi yetkinliklerini yönetilebilmesi ancak sağlıklı bir beden ve ruh hali içinde olursa mümkün olabilir. Bu nedenlerle; “beslenme becerisi” ve “beslenme yönetimi” bir yöneticinin diğer yetkinliklerini daha etkin kullanabilmesi için sahip olması gereken en önemli yetkinliğidir diyebiliriz.

 

G4 Güven Mutfak medikal beslenme uzmanlarımız şirketiniz ve sizin için neler yapabilir?

 

  • Dengesiz bir beslenme ve dolayısıyla sağlıksız bir yaşamın stres ve yorgunluğa nasıl yol açabildiğini ve çözüm önerilerini paylaşır. Bununla ilgili aksiyon planları oluşturur.

  • Personele bağışıklık sistemini nasıl koruyabilecekleri ve güçlendirebilecekleri konusunda destek olur ve böylece personel kendi bağışıklık sistemini geliştirebilir ve şirket içi sık hastalanma oranları düşer.

  • Tüm personele çalıştıkları bölüm ve ihtiyaçları olan enerji doğrultusunda sağlıklı beslenme seçenek ve modelleri sunar. Bu anlamda personel verimini ve mutluluğunu artırmaya yönelik ipuçları verir.

  • Sağlıklı bir yaşam, personel verimini arttırma ve konsantarasyonu yükseltmeye yönelik olarak, diyetlerine doğal yollarla daha fazla demir eklemenin en iyi yolunu açıklar ve destek olur.

  • Yoğun çalışan bireyler ve yöneticiler için, seyahat, toplantı ve stres durumlarında çok geniş yelpazeli sağlıklı beslenme seçenekleri sunar ve takip eder.

  • Şişman ya da fazla kilosu olan bireyler için sistematik bir kilo kontrol programı planlar, takip ve kontrol ederek kişileri ideal kilolarına kavuşturur.